fbpx test
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaBiznes15 milionów dla Zawiercia!

15 milionów dla Zawiercia! [VIDEO]

Historyczny moment dla całego Zawiercia i powiatu zawierciańskiego. Grzegorz Puda- Minister Funduszy i Polityki Regionalnej i Łukasz Konarski podpisali umowę, na mocy której Zawiercie zyska dofinansowanie na strategiczne cele i rozwój.

Nasze miasto jest jedną ze zwycięskich gmin i otrzymamy ponad 15 mln zł z Funduszy Norweskich oraz EOG w ramach programu „Rozwój lokalny”. Dziękujemy za te środki, które pozwolą nam przede wszystkim stworzyć nową infrastrukturę Strefy Aktywności Gospodarczej.

Szacujemy, że dzięki przebudowie ulicy Podmiejskiej uda nam się pozyskać w ciągu najbliższych lat minimum 6 nowych inwestorów, którzy utworzą przynajmniej 120 nowych miejsc pracy.

Pozyskane pieniądze umożliwią nam także stworzenie sprzyjających warunków do tworzenia miejsc pracy w lokalnych przedsiębiorstwach – przede wszystkim dla osób młodych i osób z niepełnosprawnościami. Powstanie lokalne forum promocji, innowacji, rynku pracy i szkolnictwa zawodowego, a także lokalne centrum kariery dla uczniów i absolwentów. Będziemy również aktywnie przeciwdziałać przemocy i uzależnieniom wśród młodzieży oraz najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Grzegorz Puda- Minister Funduszy i Polityki Regionalnej

Dofinansowanie pozwoli nam także rozwinąć kompetencje pracowników, a co za tym idzie – zapewnić lepszą obsługę mieszkańców.

Miasto Zawiercie

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments