fbpx
niedziela, 21 kwietnia, 2024
spot_img
Strona głównaWydarzenia77 rocznica rzezi na Wołyniu w Myszkowie

77 rocznica rzezi na Wołyniu w Myszkowie

W niedzielę, 12 lipca 2020 roku, o godzinie 10, w myszkowskim kościele pw. świętych Piotra i Pawła odbyła się uroczystość poświęcona temu tragicznemu wydarzeniu. Licznie przybyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz myszkowianie. W uroczystości uczestniczyli między innymi : Pan Poseł Mariusz Trepka , radni powiatowi : i jednocześnie członkowie Zarządu Powiatu : Pani Zdzisława Polak i Pan Tomasz Ośmiałowski , sekretarz Powiatu Pani Krystyna Jasińska. Pod tablicą poświęconą pamięci ofiar złożono kwiaty a okolicznościowe przemówienie w imieniu Pani europoseł Jadwigi Wiśniewskiej wygłosił radny miasta Myszkowa Pan Tomasz Załęcki. Powiedział on między innymi :

Trudno, bardzo trudno mówić jest rzeczach strasznych, o zbrodniach wołających o pomstę do nieba. Ale mówić i pamiętać o Rzezi Wołyńskiej trzeba. Tylko prawda bowiem może nas wyzwolić; prawda, która niczego nie upiększa i nie pomija, która niczego nie przemilcza, ale wprost przeciwnie – prowadzi do przebaczenia i darowania win. O zbrodni i zbrodniarzach trzeba mówić, za umarłych trzeba nam się modlić, a winnym, którzy pochylą głowy i za czyny swe będą żałować – w chrześcijańskim duchu wybaczyć. Taka jest chyba – w bożym planie ułożona – istota tych wydarzeń, przed którymi dzisiaj tutaj pochylamy głowę.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z tej uroczystości. Autorem zdjęć jest Jan Banik , dzięki uprzejmości którego je publikujemy.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments