fbpx
piątek, 23 lutego, 2024
spot_img
Strona głównaKulturaAkcja charytatywna Szafowanie dla Lenki

Akcja charytatywna Szafowanie dla Lenki

Zapraszamy do udziału w akcji, z której dochód zostanie przeznaczony na operację Lenki Malatyńskiej prawej nogi w Paley European Institut.

Lenka urodziła się z wadami wrodzonymi prawej nogi: skróconą kością udową i niewykształconą kością strzałkową. Nigdy nie zaznała beztroskiego dzieciństwa, od urodzenia przeszła już kilkanaście operacji ortopedycznych i niezliczoną ilość rehabilitacji.

Jednak mimo wielu ograniczeń fizycznych, częstych pobytów w różnych szpitalach i cierpienia, jakiego zaznaje, Lenka nie traci pogody ducha. Doskonale rozwija się pod względem poznawczym, społecznym i emocjonalnym. Uwielbia kontakty z koleżankami i kolegami oraz wszelkiego rodzaju aktywności i podróże. Jej największym marzeniem jest samodzielność ruchowa. Chciałaby funkcjonować tak jak jej rówieśnicy – bez kul ortopedycznych, wózka inwalidzkiego czy asysty innych…Całkowity, kilkuoperacyjny koszt leczenia Leny szacowany jest na ok. 600 tys. zł,

https://www.siepomaga.pl/lena-malatynska

Finał już 23 kwietnia na parkingu przy MOK Zawiercie. Zbieramy: zdatną do użytku odzież, koce, pościel i firany.

SZAFOWANIE to pierwsza i jedyna jak do tej pory w Polsce akcja, która w realny sposób przekłada się na pomoc w dwóch dziedzinach.

Mianowicie: sprzątamy planetę i pomagamy zebrać fundusze na wskazany cel. SZAFOWANIE polega na zbiórce odzieży używanej. W określonym dniu do wyznaczonego miejsca przyjeżdżają specjalne samochody, do których ładowane są zebrane używane ubrania i tekstylia.

W akcję SZAFOWANIA angażuje się osobiście Michał Wiśniewski, który sam odbiera przyniesione worki. Firma, która współpracuje z Fundacją Po Pierwsze przejmuje wszystkie zebrane tekstylia i za każdy kilogram przekazuje fundusze na wyznaczony cel. Każdy kilogram jest więc na wagę złota.

Należy pamiętać, że nie zbieramy śmieci! Wszystkie przyniesione rzeczy powinny być zapakowane w worek, czyste, nadające się do tego aby dać im drugie życie.

  1. Przyjmujemy wyłącznie ubrania, tekstylia, pościel i obuwie niezniszczone, nadające się do ponownego użytku.
  2. Przygotowane rzeczy (czyste, bez dziur, buty związane w parach) zapakuj do worków w 3/4 ich objętości i dokładnie zawiąż. Ułatwi to nam ich transport.
  3. Pamiętaj! Za śmieci nikt nam nie zapłaci. Wykorzystując akcję szafowania do pozbycia się zniszczonych ubrań oddalasz potrzebujących od mety ich wyścigu o zdrowie i życie.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments