fbpx
piątek, 8 grudnia, 2023
spot_img
Strona głównaKulturaAutorska pracownia pisania ikon w MOK Zawiercie

Autorska pracownia pisania ikon w MOK Zawiercie

Kurs podstawowy przeznaczony dla osób, których fascynuje tajemniczy świat ikony. Obok warstwy filozoficznej i teologicznej uczestnicy przede wszystkim zmierzą się z samodzielnym wykonaniem ikony.

Nie wymagane są specjalne zdolności plastyczne, najważniejsza jest chęć do działania twórczego. Uczestnicy będą mieć możliwość wyboru jednego z czterech zaproponowanych wzorów, które są wyrazem kultury bizantyjskiej. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat przygotowania deski pod ikonę, poznają tradycyjne sposoby złocenia powierzchni na mikstion, nauczą się rysować podlinniki, czyli specjalne rysunki oraz przede wszystkim dowiedzą się, na czym polega tradycyjny sposób pisania ikon metodą tempery jajowej.

Pracownię poprowadzi Monika Pawlas-Polańska, edukatorka artystyczna i filozoficzna, związana z Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki. Od wielu lat prowadzi autorski kurs pisania ikon. Współtworzyła Ekumeniczną Pracownię Ikon w Katowicach oraz w Rudzie Śląskiej. Ponadto posiada bogate doświadczenie pracy twórczej z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Jest założycielką i opiekunką artystyczną Grupy Sieleckiej – nieprofesjonalnych twórców oraz instruktorką artystyczną kursu malarstwa dla dorosłych w Pracowni Artystycznej Przejazd w Sosnowcu.

Kurs rozpocznie się po zebraniu grupy.

Źródło: MOK Zawiercie

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments