fbpx
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img
Strona głównaPozostałeBędzie wiadukt w Myszkowie Nowej Wsi ! Aktualizacja

Będzie wiadukt w Myszkowie Nowej Wsi ! Aktualizacja

Trwa postępowanie przetargowe na budowę wiaduktu w Myszkowie Nowej Wsi. Według założeń projektu powstanie wygodny bezkolizyjny przejazd przez linię kolejową S1

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach w lipcu 2020 roku, rozpoczął postępowanie przetargowe na inwestycję oczekiwaną w regionie myszkowskim od niemalże 50 lat. Otwarcie ofert konkursowych miało miejsce 30 września 2020 roku .

Oferty które wpłynęły w toku postępowania przetargowego

Projekt przewiduje , cytując jego tytuł :

” BUDOWĘ SKRZYŻOWANIA BEZKOLIZYJNEGO W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 789 W UL. KOZIEGŁOWSKIEJ W MYSZKOWIE WRAZ Z BUDOWĄ PRZYLEGŁEGO UKŁADU DROGOWEGO, W ZAMIAN ZA LIKWIDACJĘ PRZEJAZDU KOLEJOWO DROGOWEGO KAT. A W KM 256,551 LINII KOLEJOWEJ NR 1 W UL. KOZIEGŁOWSKIEJ, W RAMACH PROJEKTU PN.: „POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA SKRZYŻOWANIACH LINII KOLEJOWYCH Z DROGAMI ? ETAP III.”

Przedmiot zamówienia stanowią :

  • opracowanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim,
  • budowa dwupoziomowego skrzyżowania DW789 z LK1,
  • przebudowa DW789 wraz z budową chodnika i ciągu rowerowego,
  • przebudowa lokalnego układu drogowego w związku z koniecznością zapewnienia dojazdu do posesji,
  • budowa / przebudowa zjazdów do posesji,
  • przebudowa sieci uzbrojenia terenu,
  • budowa odwodnienia drogi,
  • uciąglenie odwodnienia kolejowego
  • przebudowa sieci PKP,
  • rozbiórka istniejącego przejazdu w poziomie szyn wraz z demontażem infrastruktury przejazdowej.

Co dla użytkowników dróg jest najważniejsze , inwestycja mam być wykonana do dnia 30 listopada 2022 roku, kosztować ma natomiast ponad 16 000 000 PLN ( brutto )

Tak wizualnie ma wyglądać opisywane przez na rozwiązanie komunikacyjne

Trzeba powiedzieć, że będzie to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w regionie myszkowskim. Powstanie wygodne, bezkolizyjne skrzyżowanie DW 789 i linii kolejowej S1. Zwiększy się dzięki temu bezpieczeństwo przejazdu i przepustowość drogi. Będzie można wygodnie i szybko przejechać z jednej strony linii lejowej na drugą, nie przejmując się zamkniętym szlabanem. Dla podróżujących koleją również skróci to czas podroży i znacząco poprawi bezpieczeństwo . Tego typu bezkolizyjne skrzyżowania kolejowo – drogowe są najnowocześniejszymi rozwianiami komunikacyjnymi i cieszyć się trzeba z tego że również u nas – w Powiecie Myszkowskim będziemy mogli z tego typu rozwiązań korzystać .

Warto zaznaczyć, że od lat o budowę tego wiaduktu starali się nasi parlamentarzyści -Pani Europoseł Jadwiga Wiśniewska i Pan Poseł Mariusz Trepka. Teraz, jak widać praca ta dała efekty i widać komu zawdzięczamy to ze parce wkrótce ruszą. Wypada wszystkim nam życzyć szybkiego i planowego ukończenia inwestycji. Będziemy czekać i trzymać kciuki za powodzenie prac.

Prace powiązane z tą inwestycją już trwają . Tak oto wygląda budowa ronda przy skrzyżowaniu ulic Koziegłowskiej i Letniskowej

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments