fbpx
niedziela, 21 kwietnia, 2024
spot_img
Strona głównaBiznesBLISKO 1 MILION 400 TYS. ZŁ NA ZAWIERCIAŃSKIE DROGI

BLISKO 1 MILION 400 TYS. ZŁ NA ZAWIERCIAŃSKIE DROGI

Ogłoszona została – zatwierdzona przez Prezesa Rady Ministrów – lista zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach tegorocznej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD).

Dzięki wsparciu będziemy chcieli zrealizować:

Przebudowę i remont nawierzchni jezdni i chodników wraz z budową kanałów sanitarnych w ulicach Prusa, Bukowej i Kasztanowej. Wartość tej inwestycji wynosi 1 799 090 zł, a przyznane dofinansowanie stanowi 50% (899 545 zł).

Przebudowę ulicy łączącej ul. Dąbrowica z ul. Żabią w Zawierciu. Wartość tej inwestycji wynosi 2 365 508 zł, otrzymaliśmy dofinansowanie 483 746 zł (w przypadku oszczędności może się jeszcze zwiększyć nawet do 50 procent wartości zadania).

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli. W ciągu ostatnich 3 lat w ramach funduszu rozstrzygnięto nabory wniosków o wartości ok. 10 mld zł na modernizację ok. 14 tys. km dróg samorządowych w całym kraju.

Źródło i foto: zawiercie.eu

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments