fbpx
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img
Strona głównaKulturaKlub Novum zaprasza wszystkich miłośników bluesa na wyjątkowy koncert zespołu Nocna Zmiana...

Klub Novum zaprasza wszystkich miłośników bluesa na wyjątkowy koncert zespołu Nocna Zmiana Bluesa

Zespół Nocna Zmiana Bluesa zagra dla miłośników bluesa w Klubie Muzycznym Novum w Zawierciu 18 marca b.r. o godz. 20.00.

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu prawie 40 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Na dorobek artystyczny składa się m.in. dwadzieścia osiem wydanych płyt, z których cztery osiągnęły status Złotej Płyty! Są to też nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red i koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). A przede wszystkim tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w Stanach Zjednoczonych a nawet w Zimbabwe!

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Bilety w cenie 50 zł.

Plakat Klub Novum

Strona Zespołu: http://www.nocnazmianabluesa.pl/index.php

Źródło i foto: http://www.nocnazmianabluesa.pl/index.php

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments