fbpx test
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaKulturaKROCZYCE: Okiennik Wielki Śląską Lokacją Filmową 2022!

KROCZYCE: Okiennik Wielki Śląską Lokacją Filmową 2022!

Instytucje Silesia film wraz z Silesia Film Commision po raz trzeci zorganizowały plebiscyt miejsc z największym potencjałem filmowym w regionie naszego województwa. Tegorocznym zwycięzcom Śląskiej Lokacji Filmowej został diament Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej – Okiennik Wielki.

Każdy mieszkaniec województwa śląskiego mógł zagłosować na wybrane przez siebie miejsce spośród 48 różnych miejsc z 25 miejscowości. Każde z miejsc prezentowało swój krótki spot promocyjny. W rywalizacji oprócz Okiennika Wielkiego brały udział między innymi: teren byłego przejścia granicznego Chałupki w Bohuminie, zabytkowa kamienica przy ul. PCK 10 w Katowicach czy ruiny teatru Victoria w Gliwicach. Głosowanie trwało od 12 do 30 września za pomocą ankiety.

W wyniku głosowania zwyciężył Okiennik Wielki z sumą 35,32 % głosów.

Rangę i znaczenie Plebiscytu docenił Polski Instytut Sztuki Filmowej, przyznając ubiegłorocznej edycji nominację do prestiżowych Nagród PISF – najważniejszych w kraju wyróżnień dla osób, instytucji i inicjatyw wspierających i promujących rozwój polskiej kinematografii – komentują organizatorzy.

Nagrodą w konkursie jest prezentacja spotu przez dwa tygodnie przed seansami filmowymi w Kinie Kosmos i Kinie Światowid w Katowicach.  Laureatami poprzednich edycji Plebiscytu był Kampus w Rybniku (2020) i Wielki Piec Huty „Pokój” w Rudzie Śląskiej (2021).

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments