fbpx test
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaPolitykaMożemy glosować korespondencyjnie

Możemy glosować korespondencyjnie

Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, jest możliwość głosowania korespondencyjnego w zbliżających się wyborach prezydenckich – 28 czerwca 2020 roku. 

Najważniejsze informacje :

Każdy może głosować korespondencyjnie

W przypadku głosowania w kraju zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy, w gminie, w której wyborca ujęty jest w spisie wyborców, najpóźniej do dnia 16 czerwca 2020 r.

Wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do dnia 23 czerwca 2020 r. Natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie, może zgłosić ten zamiar najpóźniej do dnia 26 czerwca 2020 r.

W przypadku głosowania za granicą zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę właściwemu konsulowi najpóźniej do dnia 15 czerwca 2020 r.

 W przypadku ewentualnego ponownego  ( II tura )  głosowania pakiet wyborczy zostanie wysłany na adres wskazany w zgłoszeniu zamiaru głosowania korespondencyjnego dokonanym przed pierwszym głosowaniem. 

Wyborca głosujący w kraju nie później niż do dnia 23 czerwca 2020 r. otrzyma pakiet wyborczy. 

Wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, który zamiar głosowania  korespondencyjnego zgłosił w okresie od 17 czerwca 2020 r., otrzyma pakiet wyborczy nie później niż do dnia 26 czerwca 2020 r. 

Pakiet wyborczy zostanie doręczony za pośrednictwem Poczty Polskiej,  lub przez upoważnionego pracownika urzędu gminy. 

Pełną informację PKW  o możliwości skorzystania przez każdego wyborcę z korespondencyjnego trybu głosowania, oraz sposobie realizacji tego prawa w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r. prezentujemy poniżej

Zarówno sama informacja jak i niezbędne dokumenty dostępne są tutaj

Źródło : Państwowa Komisja Wyborcza

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments