fbpx
niedziela, 21 kwietnia, 2024
spot_img
Strona głównaHistoriaO włos od katastrofy kolejowej w Zawierciu

O włos od katastrofy kolejowej w Zawierciu

W poniedziałek 25 kwietnia 1938 roku, o godzinie 11:30 w „sercu” Zawiercia, cudem nie dochodzi do katastrofy kolejowej.

Szczegóły możemy poznać czytając artykuł prasowy z wtorku 26 kwietnia 1938 roku.

„Omal nie katastrofa na przejeździe kolejowym w Zawierciu”

„Wczoraj o godzinie 11 minut 30 tylko cudem nie doszło do strasznej katastrofy kolejowej na przejeździe kolejowym w Zawierciu — na przecięciu ulic Górnośląskiej i Paderewskiego.

W tym czasie od strony pobliskiej rampy kolejowej wjechał na przejazd samochód ciężarowy, naładowany węglem, należący do jednej z miejscowych. fabryk.

W chwili, gdy samochód znalazł się na środku przejazdu — w lewym tylnym resorze nastąpił defekt, wskutek czego samochód zmuszony był się na miejscu zatrzymać. W tym samym, czasie od strony Częstochowy pędził pociąg pospieszny, który tylko dzięki rozpaczliwym sygnałom dróżnika przejazdowego i przytomności maszynisty został w pewnej odległości od przejazdu zatrzymany.”

Fotografia przejazdu zamieszczona w poście pochodzi z albumu fotograficznego „Dawne Zawiercie” i przedstawia przejazd w 1968 roku podczas budowy wiaduktu.

Całą Ciekawą Przeszłość historii kolei w Zawierciu możemy poznać na filmie https://youtu.be/xKro2PxsYlY

Polub stronę na Facebooku Ciekawa Przeszłość, oraz kanał YouTube https://www.youtube.com/c/CiekawaPrzeszłość by poznać więcej ciekawych historii z Zawiercia i okolic.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments