fbpx test
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaKulturaOgrodzieniecka Twierdza Światła zaprasza

Ogrodzieniecka Twierdza Światła zaprasza

Zamek Ogrodzieniecki i Gmina Ogrodzieniec zapraszają Ogrodzienieckiej Twierdzy Światła, gdzie na terenie przedzamcza oraz całej trasie zwiedzania zainstalowano iluminacje – postacie, które mocno kojarzą się z Zamkiem. 

Pięknie podświetlone, majestatyczne ruiny, oraz figury świetlne tworzą niesamowity dla oczu efekt. Ogrodzieniecka Twierdza Światła to historia Zamku Ogrodzieniec opowiedziana światłem i dźwiękiem!

Ogrodzieniecka Twierdza Świateł czynna będzie codziennie. W dniach od poniedziałku do piątku czynna będzie w godzinach 15:30 – 18:00, w  sobotę w godzinach 15:30 – 20:00 oraz w niedzielę od 15:30 – 19:00. Ruiny Zamku Ogrodzienieckiego można również zwiedzać w ciągu dnia w godzinach 11:00 – 15:30.

Źródło: Szymon Nowak, youtube.pl
Cennik biletów „Ogrodzieniecka Twierdza Światła” od godziny 15:30
Rodzaj biletuUlgowyNormalny
Ogrodzieniecka Twierdza Światła23zł/os29zł/os
Cennik biletów w na zwiedzanie dzienne
Rodzaj biletuUlgowyNormalny
Zamek Ogrodzieniec15zł/os21zł/os
Gród na Górze Birów6zł/os8zł/os
Zamek + Gród Birów19zł/os27zł/os

Bilet ulgowy przysługuje:

  • dzieciom od dnia ukończenia 5 roku życia, uczniom oraz studentom do 26 roku życia, rencistom, emerytom – za okazaniem ważnej legitymacji
  • rodzinom dwoje dorosłych + co najmniej troje dzieci w wieku 5 – 18 lat oraz posiadaczom Karty Dużej Rodziny – za okazaniem karty
  • pracownikom innych instytucji kultury i muzeów – na podstawie odpowiedniego dokumentu
  • ·osobom z niepełnosprawnością w stopniu lekkim oraz umiarkowanym – za okazaniem legitymacji osoby niepełnosprawnej lub innego dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność. W przypadku braku orzeczenia stwierdzającego stopień niepełnosprawności decyzję o bilecie ulgowym podejmuje kasjer.

Wstęp wolny przysługuje:

  • osobie ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz dla jej opiekuna – za okazaniem dokumentu potwierdzający niepełnosprawność o stopniu znacznym. W przypadku braku orzeczenia stwierdzającego stopień niepełnosprawności decyzję o wstępie wolnym podejmuje kasjer.
  • dzieciom do ukończenia 5 roku życia – nie dotyczy grup zorganizowanych
  • jednemu opiekunowi na dziesięciu uczniów w grupie szkolnej lub młodzieżowej do lat 18

Źródło: https://www.zamek-ogrodzieniec.pl/

Foto: https://www.zamek-ogrodzieniec.pl/

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments