fbpx
wtorek, 27 lutego, 2024
spot_img
Strona głównaEkologiaPodpisano umowy w sprawie Odnawialnych Źródeł Energii w Zawierciu

Podpisano umowy w sprawie Odnawialnych Źródeł Energii w Zawierciu

Pamiętacie bohatera kreskówki zwanego Kapitanem Planetą? Za każdym razem, gdy ziemia była zagrożona grupa dzieciaków obdarzonych pierścieniami mocy wypowiadała zaklęcie: ziemia, ogień, wiatr, woda i wówczas pojawiał się superbohater ratujący planetę przed zanieczyszczeniami.

Dziś kwestia dbałości o naszą planetę zdaje się ważniejsza niż kiedykolwiek, a odnawialne źródła energii, takie jak wspomniane wiatr, woda, czy słońce stanowią istotną kwestię.

Cieszy zatem fakt, że także Zawiercie ma swój udział w ich wykorzystywaniu. Wraz z początkiem miesiąca podpisano umowy z wykonawcami w ramach projektu „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim – Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie”.

Firmy SOLARTIME, Hymon, i Ergo Ekologia w ramach podpisanych umów zostały zobligowane do zaprojektowania, dostawy i montażu 1068 instalacji solarnych, 2034 mikroinstalacji fotowoltaicznych, 692 instalacji powietrznych pomp ciepła oraz 162 instalacji z kotłem ciepła na biomasę – pellet w 6 gminach województwa śląskiego (Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie).

Z projektu będą miały szansę skorzystać 984 gospodarstwa domowe położone na terenie gminy Zawiercie. Prace rozpoczną się już w tym miesiącu, a realizacją przedsięwzięcia zajmie się Agencja Rozwoju Zawiercia. Wartość projektu opiewa na sumę 70 milionow złotych.

Źródło: Urząd Miasta Zawiercie

Foto: pexels

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments