fbpx test
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaWażnePOLICJA: OTRZYMAŁEŚ WIADOMOŚĆ O PRZELEWIE NA TELEFON? TO MOŻE BYĆ OSZUSTWO!

POLICJA: OTRZYMAŁEŚ WIADOMOŚĆ O PRZELEWIE NA TELEFON? TO MOŻE BYĆ OSZUSTWO!

Codziennie do zawierciańskich policjantów zgłaszają się osoby, które zostały oszukane bądź które próbowano oszukać. Metod działania oszustów jest wiele i pojawiają się coraz to nowsze „pomysły” na kradzież cudzych pieniędzy. Mieszkanka powiatu zawierciańskiego otrzymała wiadomość o tzw. przelewie na telefon. Miała tylko otworzyć przesłany link, a później zapewne działać zgodnie z instrukcją. Na szczęście nie dała się oszukać!

Metod działania oszustów jest wiele i wciąż pojawiają się nowe. Użytkownicy internetu muszą być szczególnie ostrożni, aby nie dać się oszukać. Przestępcy, do swoich niecnych celów, wykorzystują pocztę elektroniczną lub smsy. Pod różnymi legendami, nakłaniają swoje ofiary do podania niezbędnych do logowania w bankowości elektronicznej danych.

„BLIK. Ktoś przesłał ci przelew na telefon […]” tak zaczynała się wiadomość sms, którą otrzymała mieszkanka powiatu zawierciańskiego. W dalszej części wiadomości podany był link, z którego należało skorzystać, aby odebrać przelane pieniądze. Kobieta od razu zorientowała się, że to oszustwo, tym bardziej, że nie korzysta ze wskazanej w smsie metody płatności. Nie kliknęła w załączony link i nie weszła na wskazaną stronę internetową, dzięki czemu pieniądze na jej koncie bankowym pozostały bezpieczne.

Apelujemy o ostrożność!

  • Otrzymując wiadomości, przyjrzyjmy się przesyłanym linkom.
  • Jeśli na stronie internetowej wymagane jest od nas podanie danych niezbędnych do logowania w bankowości elektronicznej, natychmiast opuśćmy stronę.
  • Jeśli nie spodziewamy się żadnego przypływu gotówki, to już samo otrzymanie takiej wiadomości powinno być dla nas sygnałem, że może to próba oszustwa.

Zachęcamy do zapoznania się z poradami: Jak ustrzec się przed wyłudzeniami z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych.

Źródło: https://zawiercie.policja.gov.pl/

Foto: mobiRANK.pl

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments