fbpx
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img
Strona głównaTurystykaRemigiusz Rączka w Żarkach

Remigiusz Rączka w Żarkach

Jak nas informują władze Żarek smaki żydowskiej kuchni i materialne dziedzictwo kulturowe społeczności żydowskiej w Żarkach  zostaną zaprezentowane w najbliższą sobotę (12.09.) o godz. 18.00  w programie pt. „Rączka gotuje” na antenie TVP Katowice. Powtórka programu w niedzielę 13 września przedpołudniem.  Znany i lubiany kucharz Remigiusz Rączka wraz z ekipą telewizyjną odwiedzili Żarki w miniony poniedziałek (7.09.), wtedy też dokonano nagrania programu

Ujęcia wykonano na Starym Rynku, nieopodal dawnej synagogi, na cmentarzu żydowskim – kirkucie oraz przy zabytkowym Zespole Stodół. Kulinarna część programu z gotowaniem została nakręcona przy Starym Młynie Muzeum Dawnych Rzemiosł. W tajniki historii i żydowskich smaków wprowadzają widzów : Katarzyna Kulińska-Pluta oraz Piotr Zamorski z Gminy Żarki.

Zapraszamy wiec razem z władzami Żarek do oglądania i oczywiście wypróbowania przepisów, które zostaną zaprezentowane na antenie TVP Katowice. Po raz pierwszy w długiej historii programu zostaną zaprezentowane żydowskie smaki: chałka oraz kawior po żydowsku.

Źródło : Urząd Miasta i Gminy Żarki

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments