fbpx
czwartek, 22 lutego, 2024
spot_img
Strona głównaDzieciWystawa pająków i skorpionów w Zawierciu 

Wystawa pająków i skorpionów w Zawierciu 

Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu na niesamowitą wystawę żywych pająków i skorpionów. Ekspozycja będzie czynna od 15 do 20 lutego 2022 r. w godzinach od 10.00 do 18.00.

Na wystawie zobaczycie ponad 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata #Latrodectushasselti– czarna wdowa, a także jednego z największych gatunków ptasznika #Theraphosastirmi czy zmieniające kolor skorpiony. Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym.

🙋‍♂ Podczas wystawy jej opiekun odpowie na wszystkie pytania, oprowadzi i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.

🕙O każdej pełnej godzinie można potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na ręce. Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona🦂.

📸Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

💷Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę (Płatność kartą lub gotówką).
Cennik biletów:
✔ normalny: 18 zł
✔ ulgowy: 12 zł
✔ wycieczki szkolne: 10 zł
✔ rodzinny: 50 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),
✔ dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis – nie dotyczy grup zorganizowanych.

Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup zorganizowanych: telefon: 786 801 726 lub mailowo maciej.kuta@wystawapajakow.pl

więcej informacji o wystawie: https://www.wystawapajakow.pl/

Źródło: MOK Zawiercie

Foto: https://www.wystawapajakow.pl/

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments