fbpx
niedziela, 21 kwietnia, 2024
spot_img
Strona głównaWażneWYTWARZAŁ I POSIADAŁ NARKOTYKI. ZOSTAŁ TYMCZASOWO ARESZTOWANY

WYTWARZAŁ I POSIADAŁ NARKOTYKI. ZOSTAŁ TYMCZASOWO ARESZTOWANY

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy w Zawierciu namierzyli i zlikwidowali działającą na terenie miasta linię produkcyjną amfetaminy. Śledczy zabezpieczyli ponad pół kilograma gotowego narkotyku oraz liczne środki chemiczne służące do jego produkcji. Wobec zatrzymanego w tej sprawie 46-latka zawierciański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu.

W miniony czwartek policjanci z Wydziału Kryminalnego zawierciańskiej komendy zatrzymali 46-latka, który w mieszkaniu na terenie miasta produkował amfetaminę. Śledczy w domowym laboratorium zabezpieczyli ponad pół kilograma tego narkotyku. Znaleźli oprócz tego jeszcze wiele odczynników chemicznych i przyrządów, wykorzystywanych do produkcji zakazanych specyfików. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Był on już notowany między innymi za przestępstwa narkotykowe. Zgodnie z postanowieniem zawierciańskiego sądu, zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. 

Za wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nie krótsza niż 3 lata więzienia, natomiast posiadanie takiej ilości narkotyków do 10 lat.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments