fbpx
niedziela, 21 kwietnia, 2024
spot_img
Strona głównaBiznesZdobądź 5000 zł dla swojej organizacji: spotkanie informacyjne w Zawierciu

Zdobądź 5000 zł dla swojej organizacji: spotkanie informacyjne w Zawierciu

Śląskie Lokalnie to inicjatywa, dzięki której rozdamy łącznie kwotę 1,4 mln zł na oddolne inicjatywy mieszkańców województwa śląskiego. Celem inicjatywy jest wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych w realizacji działań społecznych. Zorganizujemy trzy edycje konkursu, w trakcie których uczestnicy mogą ubiegać się o mikrogranty w wysokości od 1000 zł do 5000 zł.

Klaster Innowacji Społecznych, operator konkursu Śląskie Lokalnie 2021- 2023 pragnie zaprosić na spotkanie informacyjne dotyczące nowego naboru wniosków w ramach programu FIO, dofinansowanego przez NIW. Spotkanie będzie dotyczyć formalnych zasad składania wniosków w programie, tego kto może składać wnioski, zostanie omówiony formularz wniosku oraz zasady finansowe.

Dodatkowo w ramach Akademii Dobrego Projektu odbędzie się praca w formie warsztatowej, w grupach z wykorzystaniem narzędzi design thinking. W trakcie warsztatów zastanowimy się:
1. czym jest dobry projekt społeczny,
2. jakie są potrzeby naszej lokalnej społeczności,
3. jak określać cele i rezultaty zakładanych działań.

Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Zawierciu, przy ulicy Leśnej 2, w dniu 24.02.2022 r. o godzinie 16:30. Na wydarzenie nie obowiązują zapisy, wstęp wolny.

https://www.facebook.com/events/378181470304976/?ref=newsfeed

https://www.facebook.com/fioslaskie/


Wnioski może składać

1. Młoda organizacja pozarządowa, mająca siedzibę w województwie śląskim, która została zarejestrowana nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Roczny przychód organizacji nie może przekraczać 30 tysięcy złotych (za poprzedni rok obrotowy).
2. Grupa nieformalna, składająca się z przynajmniej trzech osób, nieposiadających osobowości prawnej, które chcą działać na rzecz lokalnych społeczności.
3. Organizacja pozarządowa (patron) to taka organizacja, która składa i realizuje projekt w imieniu grupy nieformalnej, która nie ma takiej możliwości.

Mikroprojekty w II edycji konkursu mogą rozpocząć się najwcześniej 01.03.2022 roku i powinny zakończyć się przed 30.11.2022 roku. Nabór wniosków będzie trwał od 15 lutego do 15 marca. Aby ubiegać się o środki w konkursie grantowym należy wygenerować wniosek TUTAJ. Na etapie składania wniosku nie trzeba opisywać szczegółowo budżetu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec marca.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments